Subscribe:

Ads 468x60px

luni, 20 ianuarie 2014

Premier League, luptă în trei?

În acest week-end s-a disputat etapa cu numarul 22 din Premier League. În urma rezultatelor înregistrate, primele 3 clasate s-au distanţat puţin de restul plutonului, Arsenal, City si Chelsea reuşind sa-ţi câştige partidele, în timp ce United a pierdut, iar Liverpool a reuşit doar un rezultat de egalitate pe teren propriu, contra celor de la Aston Villa.

Derby-ul etapei s-a disputat pe Stamford Bridge între Chelsea şi Manch United. Oaspeţii, fără Rooney şi Van Persie au început partida curajos, dar s-au stins odată cu trecerea timpului, iar Eto'o a reuşit sa-şi aducă echipa în avantaj în min.17 după un şut care a fost deviat, De Gea fiind păcălit de traiectoria balonului. Tot Eto'o a mai înscris odată înainte de pauză şi îşi apropia echipa de victorie. Începutul reprizei secunde a aparţinut tot gazdelor, camerunezul reuşind hattrick-ul în min.49. Hernandez intrat în repriza secundă avea să înscrie golul de onoare pentru Manchester în min.78. Scor final 3-1, rezultat în urma căruia londonezii se menţin pe locul 3 în clasament la două puncte de lider, in timp ce United se află pe locul 7 cu doar 37 de puncte după 22 de etape.